Wszystkie zamówienia realizujemy przed Państwa wyjazdem. Zamówienia złożone po godz.22:00 będą realizowane priorytetowo w godzinach porannych następnego dnia.

Winieta Węgry

E-Winiety Węgry – przejazd autostradami

E-winiety Węgry na przejazd autostradami w 2023 roku będą produktem obowiązkowym dla wszystkich kierowców. Opłaty za winiety autostradowe na Węgrzech konieczne są do wykonania dla motocykli, samochodów osobowych (oraz ich przyczep), ale także dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) nieprzekraczającej 3,5 t. Winieta muszą posiadać także kierowcy autobusów oraz innych pojazdów mechanicznych – w tym zwolnionych z opłaty drogowej na podstawie osobnych przepisów. W 2023 roku nie będzie możliwości przejazdu drogami szybkiego ruchu i autostradami bez ważnej winiety. Winiety Węgry możemy dokupić jeszcze przed wjazdem na płatną drogę.

Zakup winiet autostradowych przed przejazdem

Jeżeli winieta Węgry nie zostanie zakupiona należy to uczynić maksymalnie w ciągu 60 minut od wjazdu na płatną drogę. W przeciwnym wypadku narażeni jesteśmy na otrzymanie wysokiego mandatu. E-winieta Węgry może zostać zakupiona online, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z możliwością zapomnienia o jej wykupieniu. Przy zakupie winiety na Węgrzech, pamiętajmy o sprawdzeniu poprawności wpisanego numeru rejestracyjnego naszego samochodu, oznaczenia kraju rejestracji oraz kategorii opłaty. W opłaty drogowe Węgry wyłączone są niektóre odcinki dróg.

Winieta na Węgrzech – rodzaje opłat za przejazd

Ceny opłat za przejazd drogami szybkiego ruchu i autostradami różnią się w zależności od kategorii pojazdu. Kategoria opłat D1 obejmuje motocykle (D1M), oraz samochody osobowe o dopuszczalnej masie całkowitej co najwyżej 3,5 t, przystosowane do przewozu do 7 osób z kierowcą włącznie oraz ich przyczepy. Kategoria opłat D2 obejmuje samochody osobowe, busy, kampery, ciężarowe do 3,5t DMC 8-9 osób. W przypadku autobusów obowiązuje kategoria opłat B2, a dla przyczep pojazdów kategorii opłat D2 oraz B2 – kategoria U.

Okres ważności winiety autostradowej na Węgrzech

Warto ustalić okres ważności e-winieta Węgry, przed zakupem. Wyróżniamy winiety 10-dniowe, miesięczne oraz roczne. Winiety 10-dniowe ważne są od daty określonej przez kupującego oraz na następujące po niej kolejne 9 dni. Winieta miesięczna ważna od dnia określonego przez kupującego, do godziny 24:00 tego samego dnia (o tym samym numerze) następnego miesiąca. Natomiast winieta roczna krajowa ważna od pierwszego dnia roku do godziny 24:00 dnia 31 stycznia następnego roku.

Winiety wojewódzkie dostępne są dla obszaru następujących województw:

 • Winiety roczne dla województwa: Bács-Kiskun,
 • Winiety roczne dla województwa: Baranya,
 • Winiety roczne dla województwa: Borsod-Abaúj-Zemplén,
 • Winiety roczne dla województwa: Csongrád-Csanád,
 • Winiety roczne dla województwa: Fejér,
 • Winiety roczne dla województwa: Győr-Moson-Sopron,
 • Winiety roczne dla województwa: Hajdú-Bihar,
 • Winiety roczne dla województwa: Heves,
 • Winiety roczne dla województwa: Komárom-Esztergom,
 • Winiety roczne dla województwa: Pest,
 • Winiety roczne dla województwa: Somogy,
 • Winiety roczne dla województwa: Szabolcs-Szatmár-Bereg,
 • Winiety roczne dla województwa: Tolna,
 • Winiety roczne dla województwa: Vas,
 • Winiety roczne dla województwa: Veszprém,
 • Winiety roczne dla województwa: Zala

Zaleca się, aby potwierdzenia zakupu lub otrzymane po zakupie e-winiet komunikaty potwierdzające zachować przez okres 2 lat liczonych od ostatniego dnia ważności zakupionych winiet!

Winiety - Mapa autostrad na Węgrzech

Potwierdzenie zakupu e-winiety Węgry

Zachowując potwierdzenie zakupu lub winiety online Węgry zaleca się zachować przez okres 2 lat liczonych od ostatniego dnia ważności winiety.

Jazda po autostradzie na Węgrzech bez ważnej winiety

Korzystanie z dróg szybkiego ruchu oraz autostrad na Węgrzech bez ważnej winiety uważane jest za nieuprawnione i pociąga za sobą obowiązek zapłacenia opłaty dodatkowej/mandatu. Dla uniknięcia nieprzyjemnej niespodzianki polecamy sprawdzenie e winieta Węgry cena oraz zakupienie jej w jednym z internetowych punktów sprzedaży, jak np. winiety.pl.

Zakup E-winiety Węgry online

Szerokie możliwości daje E-winieta Węgry online. Dzięki temu rozwiązaniu, można zapłacić za opłaty drogowe na Węgrzech bez konieczności zatrzymywania się w punktach sprzedaży stacjonarnych. Wszystko załatwimy zdalnie, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza cały proces. Bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach. E-winieta Węgry online to wygoda i szybkość.

Sprawdź również:

Aktualizuję…
 • Brak produktów w koszyku.