Co trzeba wiedzieć wybierając się do Czech samochodem?

W pierwszym półroczu 2017 roku do Czech przyjechało ponad 286 tysięcy Polaków, o 13 procent więcej, w porównaniu z tym samym okresem roku 2016. Najwięcej turystów odwiedziło Pragę -ponad 110 tysięcy, wzrost o 4 procent i Morawy Południowe około 43 tysięcy, wzrost o 14 procent. Popularny wśród polskich turystów był także region kralovehradecki ponad 37 tysięcy turystów, wzrost o 23 procent, liberecki ponad 21 tysięcy, wzrost o 40 procent i północnomorawski ponad 17 tysięcy, wzrost o 9 procent. 

czytaj całość »
Winiety na Węgrzech - jak kupować? Jakie wybierać?

Pragniesz pojechać na urlop do naszych sąsiadów? Marzą ci się majestatyczne Węgry i wycieczki po nich własnymi, czterema kółkami? Warto zapoznać się z tym jakie normy obowiązują na tamtejszych drogach. 

Jeśli podróż na Węgry planujemy odbyć pożyczonym autem, musimy mieć przy sobie upoważnienie jego właściciela. Całość musi być przetłumaczona na język węgierski . Stan dróg wydaje się być w miarę w porządku choć, chociaż miejscami przypomina nasze polskie realia. Węgry są jednak mniejszym krajem niż Polska więc ogólny stan nawierzchni jest lepszy i w większości przypadków podróż odbywa się w komfortowych warunkach. Za przejazd autostradami i trasami szybkiego ruchu płaci się winietkami elektronicznymi, na trasie nie spotkamy punktów poboru opłat co pozwala uniknąć korków. Warto przed wyjazdem zakupić winiety przez internet aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

czytaj całość »
Winiety na Słowacji czyli gdzie zapłacimy za drogi ekspresowe.

Niestety – w roku 2018 nic nie zmieniło się u naszych sąsiadów jeśli chodzi o winiety drogowe. Opłaty są tak samo aktualne jak w poprzednich latach. Pocieszającym faktem jest, że od 2015 roku na terenie tego państwa obowiązują winiety elektroniczne. Z całą pewnością jest to wygodniejsza alternatywa od nalepek na szybach.

Zakupu winiety można dokonać online, zaoszczędza to sporą część czasu na stanie w kolejkach a tym samym nie musimy się stresować i denerwować. 

czytaj całość »
Co powinniśmy wiedzieć wybierając się do Austrii samochodem?

Austriacy mają świetnie rozwinięte drogi i naprawdę warto podróżować tu samochodem ale należy przed podróżą  zapoznać się z obowiązującymi tutaj normami prawnymi i oczywiście podstawowymi zasadami aby uniknąć kontaktu z tamtejszą, bardzo niepobłażliwą policją drogową i spokojnie pokonać trasę do krainy zimowego szaleństwa.

Należy pamiętać, że poruszając się trasami szybkiego ruchu warto kupić online winiety. Ten majestatyczny kraj, pełen jezior i obfitych stoków narciarskich to niezmienny kierunek zimowych i tranzytowych  podróży Polaków.

czytaj całość »
E-WINIETY, CZYLI WINIETY ELEKTRONICZNE

Winiety elektroniczne są to winiety, które zastąpiły tradycyjne nalepki, więc przy zakupie takiej winiety elektronicznej nie otrzymamy nalepki, lecz generowany jest wydruk potwierdzający zakup winiety. Zaletą tej nowej opcji jest możliwość zakupu e-winiety online oraz w razie potrzeby jej natychmiastowa ważność. 


czytaj całość »
Jedziemy do Chorwacji. Jakie winiety będą nam potrzebne?

Wyjazd do Chorwacji. Jakie winiety są nam potrzebne?

Coraz więcej Polaków wybiera się na wczasy do Chorwacji. Z roku na rok liczba turystów wybierających się do tego kraju na swój upragniony urlop czy wypoczynek rośnie. Planując wyjazd do Chorwacji musimy zastanowić się nad kwestią  związaną z wyborem drogi, biorąc pod uwagę czas przejazdu, koszty itp. Rozpatrując wszystkie te czynniki wybieramy trasę najbardziej optymalną. 

czytaj całość »
Wysokość mandatów. Ile zapłacimy za brak winiety?

Korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu w większości krajów jest płatne. W zależności od kraju do którego wjeżdżamy różni się sposobem poboru tej opłaty. Brak ważnej opłaty drogowej (winiety, e-winiety) skutkuje otrzymaniem mandatu w postępowaniu administracyjnym lub grzywny w przypadku sprawy w sądzie, często kilkudziesięciokrotnie przekraczającej wartość samej winiety.

czytaj całość »
Winiety w Europie

Brak ważnej winiety uprawniającej do korzystania z płatnych odcinków autostrad oraz dróg szybkiego ruchu skutkuje możliwością otrzymania mandatu, często kilkukrotnie przekraczają wartość samej winiety. Na szybie powinna znajdować się jedynie aktualna winieta obowiązująca w danym kraju. Stare i nieaktualne winiety systematycznie usuwamy. Ograniczają one widoczność, a co najważniejsze mogą byś kolejnym powodem otrzymania mandatu.

czytaj całość »
Czym jest winieta?

W Europie w wielu krajach podstawowym system znakowania i kontroli pojazdów, korzystających z autostrad jest właśnie winieta. Jest to tańszy system w porównaniu do systemu "bramek", pozwala unikać korków lecz nie zawsze sprawiedliwy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl